Zanechte kontakt a my Vám zavoláme

Zavolejte nám, nebo na sebe do formuláře napište kontakt. 773 99 55 22

Jméno
Email
Telefon

Vaše zpráva

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Podmínky osobního bankrotu

Insolvenční zákon, který řeší oddlužení fyzických osob (podnikatelů i nepodnikatelů) je poměrně rozsáhlý, a proto Vám pro lepší orientaci shrneme základní podmínky oddlužení včetně podrobnějšího vysvětlení.

3D muz zatrhuje zelenou fixou policka OSOBNI BANKROT PODMINKY

Osobní bankrot podmínky:

  1. První podmínkou úspěšnosti osobního bankrotu je mít více věřitelů (tj. nejméně dva). Nestačí mít jednoho věřitele u kterého má dlužník dva závazky.
  2. Peněžité závazky musí být po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti.
  3. Tyto závazky nesmí být dlužník dále schopen plnit, čemuž se říká platební neschopnost. V platební neschopnosti je dlužník, když zastaví platby podstatné části svých peněžitých závazků, nebo je neplní po dobu delší 3 měsíců po lhůtě splatnosti, je v exekuci atd. (§ 3 IZ)
  4. Dluhy nesmí být z podnikání. Tato podmínka však není zcela přesná. Již před novelizací insolvenčního zákona viz. novelizace IZ pro rok 2014, bylo na základě judikatur Nejvyššího soudu a Vrchních soudů umožněno oddlužení i s dluhy z podnikatelské činnosti. Po novelizaci IZ je možnost oddlužení dlužníků, kteří mají dluhy z podnikání přímo zakotvena v insolvenčním zákoně ust. § 389 IZ. Na toto ustanovení je však navázáno již mnoho vydaných judikatur vrchních soudů v Olomouci a v Praze. Tyto judikatury, aby to nebylo příliš jednoduché, doznali v průběhu prvního pololetí roku 2014 takových změn, že jedna popřela druhou. Od judikatur které byly vydány v prvních měsících roku 2014 bylo především Vrchním soudem v Olomouci ustoupeno a byly nahrazeny zcela opačnými. Podmínka insolvenčního zákona ohledně dluhů z podnikání je tedy značně složitá. Cesta pro tyto dlužníky však existuje. Již jsme oddlužili mnoho osob, které měli i dluhy z podnikání. S touto problematikou máme velmi dobré zkušenosti.
  5. Dlužník musí mít dostatečný příjem, aby byl schopen v průběhu 5 let zaplatit alespoň 30% ze svých nezajištěných dluhů. Nepanikařte. Pokud dlužník nemá dostatečný příjem na splnění této podmínky, poradíme jak ji naplnit, aby povolení oddlužení proběhlo úspěšně.
  6. Váš rejstřík trestů musí být „čistý“, popřípadě nesmí v posledních 5 letech před zahájením insolvenčního řízení proběhnout trestní řízení, které skončilo pravomocným odsouzením pro trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy. U této podmínky je však ještě nutnou vzít v úvahu amnestii prezidenta republiky ze dne 1.1.2013 (s ohledem na ustanovení čl. IV odst. 3 rozhodnutí o amnestii se ve vztahu k prominutému trestu na dlužníka hledí, jako by nebyl ve shora specifikované věci odsouzen). Pokud ale máte trest např. za neplacení výživného, řízení motorových vozidel v opilosti…, násilný trestný čin, atd. pak tento záznam pro insolvenční řízení není překážkou.

Jednotlivé podmínky osobního bankrotu mají ale, své ale, které řeší judikatury Nejvyššího soudu a Vrchních soudů v Praze a Olomouci. Nemůžete vše znát sami. Obraťte se na naše advokáty, kteří mají s podáváním návrhů na povolení oddlužení několikaletou zkušenost. Osobní bankrot podmínky mají další detailnější body se kterými Vám rádi poradíme.

Zastavíme Vaše exekuce, dražby a snížíme Vaše dluhy o dvě třetiny. Máme 99.7% úspěšnost u podaných návrhů na povolení oddlužení. Oddlužili jsme několik tisíc dlužníků či rodin.

Přesvědčte se sami a kontaktuje nás. Tel.: 773 99 55 22.

Konzultace, kdy Vám vše vysvětlíme je ZDARMA.

Osobní bankrot podmínky 3.81/5 (76.25%) 32 votes
Sdílejte tento článek

Chyba při odesílání emailu. Email byl úspěšně odeslán. Děkujeme.