Oddlužení podnikatelů

Dle insolvenčního zákona lze povolit oddlužení i OSVČ, jestliže nemá dluhy z podnikání, ale pouze dluhy spotřebitelského charakteru. Podmínku nemít dluhy z podnikatelské činnosti insolvenční zákon v dalších ustanoveních změkčuje.

Dluhy z podnikání nejsou překážkou oddlužení pokud:

  • s oddlužením souhlasí věřitel, který vlastní pohledávku z podnikatelské činnosti dlužníka. Dlužník však věřitele o souhlas žádat nemusí. Věřitelův souhlas s oddlužením se předpokládá. Pokud s oddlužením věřitel nesouhlasí, musí svou námitku sám výslovně sdělit a odůvodnit. Lhůta je nejpozději s podáním přihlášky pohledávky. Věřitelé však právo nesouhlasit s oddlužením využívají minimálně.
  • se jedná o pohledávku zajištěnou. Zajištěné pohledávky jsou totiž uspokojovány výlučně z výtěžku prodeje zajištěné věci.
  • podnikatel v předešlé době již prošel konkursem a pohledávky z jeho podnikatelské činnosti zůstali neuspokojeny

 

Osvobození od placení pohledávek

Možnost oddlužení podnikatelů s dluhy z podnikání je již několikrát insolvenčním zákonem novelizováno. Současná úprava je oproti předešlým pro dlužníky velmi vstřícná. Byli i období, kdy OSVČ s dluhy z podnikání oddlužen být nemohl.

Osvobození od placení nesplacených pohledávek a dalších pohledávek, které věřitelé do řízení nepřihlásili se týká i pohledávek z podnikatelské činnosti dlužníka. I tyto pohledávky mohou být dlužníkovi jednou provždy prominuty.

Pomocí osobního bankrotu, lze oddlužit i dlužníky jejichž příjem je z podnikatelské činnosti a mají dluhy z podnikání.

Konzultace jsou u nás ZDARMA. Poradíme Vám, jak nejlépe oddlužit OSVČ.

Volejte 773 99 55 22 nebo nám napište.


Oddlužení OSVČ – dluhy podnikatelů nejsou překážkou oddlužení

3.5 (70.67%) 15 votesChyba při odesílání emailu. Email byl úspěšně odeslán. Děkujeme.