Konkurs podnikatelů a s.r.o.

Pomáháme fyzickým osobám podnikajících dle živnostenského zákona a obchodním společnostem, které se dostali do dluhů, aby své závazky vypořádali dle zákona.

Obchodní společnosti a podnikatelé, kteří se ocitli zadlužením v úpadku mohou a dle insolvenčního zákona dokonce mají povinnost podat na společnost/podnikatele insolvenční návrh.

Takovíto úpadek je vypořádáván konkursem, kdy však společnost nebo podnikatel bude muset uhradit zálohu na náklady insolvenčního řízení zpravidla určovanou soudem ve výši 50.000 Kč.

Jak nehradit 50.000 Kč

Při podání insolvenčního návrhu fyzickou osobou – podnikatelem nebo právnickou osobou je insolvenčním soudem nařízena úhrada zálohy na náklady insolvenčního řízení v obvyklé výši 50.000 Kč.

Insolvenční zákon však umožňuje určité výjimky, kdy tato záloha na náklady insolvenčního řízení se hradit nemusí.

Této možnosti při podávání insolvenčních návrhu našim klientům podnikatelům využíváme.

Podnikatel nebo obchodní společnost po podání insolvenčního návrhu projde konkursem, kdy jsou dle možností podnikatele, obchodní společnosti uspokojeny závazky vůči věřitelům a společnost či podnikající fyzická osoba je insolvenčním správcem zlikvidována.

Co s nesplacenými dluhy po konkursu

Při řešení úpadku konkursem neuhrazené dluhy nezanikají. Fyzické osobě podnikateli a statutárnímu orgánu či majiteli společnosti, který dluhy společnosti zavázal i vůči své fyzické osobě, nesplacené dluhy po prodělaném konkursu zůstanou a věřitelé je mohou i nadále vymáhat.

V tomto okamžiku však přichází další a konečná možnost vyřešení dluhů a to je oddlužení.

Oddlužením nebo taky všeobecně známým osobním bankrotem dochází k splácení závazků po dobu 3 až 5 let, kdy po řádném splnění všech povinností je dlužník insolvenčním soudem osvobozen o placení neuhrazených pohledávek.

S konkursem a oddlužením Vám pomůžeme

Konkursy a oddlužením se zabýváme již od roku 2010. Máme za sebou zkušenosti ze stovkami konkursů a mnoha tisíci oddlužení.

Máme přehled v měnící se judikatuře insolvenčního zákona, aby u našich klientů zdárně proběhlo celé insolvenční řízení.

Kontaktuje nás prostřednictvím formuláře, emailu nebo nám zavolejte.

Vše vyřídíme poštou, elektronicky nebo v případě Vašeho zájmu v kanceláři.

Telefonní číslo 773 99 55 22.

Zanechte kontakt a my Vám zavoláme

Jméno
Email
Telefon

Vaše zpráva


Konkurs podnikatele nebo obchodní společnosti bez úhrady nákladů řízení

Ohodnoťte článekChyba při odesílání emailu. Email byl úspěšně odeslán. Děkujeme.