Zastavení dražby nemovitosti!

Dražbu nemovitosti lze zastavit zahájením insolvenčního řízení. Jejím zahájením nelze dražbu nemovitosti provést.

Dlužník své dluhy vyřeší prostřednictvím oddlužení splátkovým kalendářem, nebo zpeněžením majetkové podstaty.

Rozdíl v prodeji nemovitosti exekutorem nebo insolvenčním správcem

Pokud se nemovitost draží mimo insolvenční řízení exekutorem, pak se jednotlivé pohledávky hradí v pořadí jejich zápisu do katastru nemovitostí a to ve 100% jejich hodnoty. Pokud se neuhradí z výtěžku dražby všechny závazky, pak tyto závazky nezanikají a jsou nadále vymáhány.

V insolvenčním řízení však prodej nemovitosti probíhá odlišně. Jeho prodej řídí insolvenční správce se souhlasem soudu. Insolvenční správce má za úkol nemovitost zpeněžit za co nejvyšší hodnotu, aby pokryl co nejvíce ze závazků dlužníka. Insolvenční správce může nemovitost nabízet k prodeji prostřednictvím realitní kanceláře, může ji prodat v aukci či dražbě, nebo si ji může se souhlasem soudu po udělení výjimky koupit osoba blízká – syn, dcera apod.

Výhodou prodeje v insolvenčním řízení je, že pokud se insolvenčnímu správci nepodaří danou nemovitost prodat v takové výši, aby uspokojil ve 100% všechny zajištěné věřitele, potom neuhrazená část závazků zaniká a dlužník již ve vztahu k těmto věřitelům nic nedluží.

Zanechte kontakt a my Vám zavoláme

Jméno
Email
Telefon

Vaše zpráva

Prodej nemovitosti není podmínkou

K prodeji nemovitosti v insolvenčním řízení nemusí dojít. Zpravidla oddlužení probíhá plněním splátkového kalendáře, kdy dlužník věřitelům splácí své závazky po dobu 3 nebo 5 let a k žádnému prodeji majetku nedochází.

Pokud v majetku dlužníka je nemovitost, která je zajištěna zástavním právem věřitele, pak o prodeji nemovitosti rozhoduje pouze tento zajištěný věřitel. Zpravidla tak bývá úvěrující banka. Tyto banky většinou přistupují na dohodu, že úvěr bude mimo insolvenční řízení nadále splácen a oni prodej nemovitosti nenařídí.

Dokážeme zastavit dražbu Vaší nemovitosti, dokážeme zastavit navyšování Vašich dluhů o úroky, pokuty atd., dokážeme snížit Vaše dluhy na minimum a zbytek Vám bude prominut.

Zavolejte nám nebo napište. Poradíme Vám ZDARMA.
Zachráníme Vaší nemovitost jako mnoha jiným. Tel.: 773 99 55 22


Dražba nemovitosti – zastavení dražby nemovitosti

3.4 (68.15%) 27 votesChyba při odesílání emailu. Email byl úspěšně odeslán. Děkujeme.