Zanechte kontakt a my Vám zavoláme

Zavolejte nám, nebo na sebe do formuláře napište kontakt. 773 99 55 22

Jméno
Email
Telefon

Vaše zpráva

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Oddlužení podnikatelů

Oddlužení OSVČ lze řešit dvěma způsoby. Po novelizaci insolvenčního zákona s platností k 1.1.2014 se oddlužení osob samostatně výdělečně činných do jisté míry i zjednodušilo.

  1. První způsobem řešení závazků u OSVČ je osobní bankrot. Tento způsob je pro dlužníka přívětivější. Dlužníkovi budou soudem určeny měsíční splátky jednotlivým věřitelům, kdy míra odpuštěných závazků může dosáhnout až 70%. Celý tento proces trvá 5 let. Oddlužení OSVČ pomocí osobního bankrotu dle novelizovaného IZ není možný pro podnikatele jejichž pohledávky pocházejí z podnikání (ust. § 389 IZ). Nemožnost oddlužení dlužníků jejichž závazky pocházejí z podnikatelské činnosti je však i přes výše uvedené ustanovení umožněno některými judikaturami Vrchních soudů. Více viz. osobní bankrot podmínky.
  2. Druhým způsobem řešení závazků OSVČ je konkurs. Při konkursu jsou na základě rozhodnutí o prohlášení konkursu uspokojeni z prodeje majetku dlužníka jednotlivý věřitelé s tím, že dluhy věřitelů, které nebyly splaceny z prodeje dlužníkova majetku nezanikají. To znamená, že pokud se prodejem neuhradí veškeré dlužníkovi dluhy, tak tyto dluhy nezanikají a jsou dále spláceny například postižením dlužníkovy mzdy, dokud nejsou uhrazeny zcela.

Je tedy zřejmé, že první způsob oddlužení OSVČ je pro dlužníka mírnější, jelikož zaplatí pouze 30% ze svých dluhů a zbytek je mu prominut.

3D tri postavy s kladivkem a sroubovakem oddluzeni OSVC

Pokud máte dluhy z podnikání a máte obavu, že jediným způsobem je konkurs, tak se přijďte ZDARMA poradit. Pomocí osobního bankrotu, lze správným postupem při sepsání návrhu na povolení oddlužení oddlužit i dlužníky jejichž příjem je z podnikatelské činnosti a mají dluhy z podnikání.

Konzultace jsou u nás ZDARMA. Poradíme Vám, jak nejlépe oddlužit OSVČ.

Volejte 773 99 55 22 nebo nám napište.

Oddlužení OSVČ 3.70/5 (74.00%) 10 votes
Sdílejte tento článek

Chyba při odesílání emailu. Email byl úspěšně odeslán. Děkujeme.