Zanechte kontakt a my Vám zavoláme

Zavolejte nám, nebo na sebe do formuláře napište kontakt. 773 99 55 22

Jméno
Email
Telefon

Vaše zpráva

Vyhlášení osobního bankrotu

Oddlužení neboli osobní bankrot je jednou z částí insolvenčního zákona, který řeší úpadek popřípadě hrozící úpadek fyzických osob, ale i podnikatelů. (viz. osobní bankrot podmínky)

Insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení podává vždy a jen dlužník (za dlužníka sepisuje a podává advokát, notář, soudní exekutor nebo insolvenční správce). Zákon stanoví podání návrhu pouze na stanoveném formuláři.

3D muz s megafonem a kufrikem JAK VYHLASIT OSOBNI BANKROT

Co musí obsahovat návrh na povolení oddlužení

  • především označení dlužníka
  • údaje o očekávaných příjmech dlužníka v následujících 5 letech
  • údaje o všech dlužníkových příjmech za poslední 3 roky
  • dlužník navrhne způsob oddlužení – zda se zpeněží majetek dlužníka, či zda bude dlužník oddlužen plněním splátkového kalendáře
  • dlužník musí popsat rozhodující skutečnosti osvědčující jeho úpadek případně hrozící úpadek
  • dlužník musí popsat okolnosti z nichž lze usuzovat, že nezajištění věřitelé obdrží minimálně 30% svých pohledávek
  • atd…

Nedílnou součástí insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení jsou seznamy majetku a závazků, listiny dokládající údaje o příjmech dlužníka, listiny dokládající jednotlivé závazky, atd…

Všechny výše uvedené body, které jsou součástí návrhu na povolení oddlužení musí splňovat určitou formu a musí obsahovat údaje dané zákonem.

Podáním návrhu na povolení oddlužení však samotný proces oddlužení nekončí. Významně jej můžete ovlivnit například svým postojem k věřitelům (více na stránkách Oznámit věřitelům svůj osobní bankrot?) Další zajímavostí je možnost získání dvojnásobku životního minima z účtu, který již exekutor stačil zablokovat.

S osobním bankrotem se však pojí i další „kličky“, kterými je možné průběh oddlužení významně ve svůj prospěch ovlivnit. Jsou však závisle na každém případu individuálně a nelze je paušalizovat.

Zvládnete to sami?

Od 1.7.2017 vstoupila v platnost novela IZ, kdy lze návrh na povolení oddlužení sepsat a podat pouze prostřednictvím advokáta, notáře, soudního exekutora nebo insolvenčního správce. Předpokládáme, že pouze mizivé procento z výše uvedených subjektů bude tyto návrhy spracovávat. Příprava všech podkladů k sepsání návrhu je poměrně rozsáhlá a samotné vysvětlení procesu oddlužení danému dlužníku je značně časově náročné. Za advokátní kancelář se kterou spolupracujeme však tyto úkonu provádíme my a za tyto služby nám nebudete ničeho hradit. Našim prostřednictvím budete mít předpřipravenou veškerou dokumentaci potřebnou k sepsání návrhu a následně vám advokátní kancelář JUDr. Andrea Palíková & Mgr. Tomáš Palík, sdružení advokátů návrh na povolení oddlužení sepíše a podá k soudu.

Každý měsíc je v celé České republice podáno kolem dvou tisíc návrhu na povolení oddlužení, avšak desítky procent je z důvodu špatného zpracování odmítnuto ihned popřípadě zamítnuto později.

Máme 99.7% úspěšnost u podaných návrhů. Již jsme oddlužili tisíce dlužníků. Obraťte se na nás a pomůžeme i Vám.

Konzultace ZDARMA. K ničemu se nezavazujete. Kontaktujte nás.

Jak vyhlásit osobní bankrot 4.20/5 (84.00%) 10 votes
Sdílejte tento článek

Chyba při odesílání emailu. Email byl úspěšně odeslán. Děkujeme.