Zanechte kontakt a my Vám zavoláme

Zavolejte nám, nebo na sebe do formuláře napište kontakt. 773 99 55 22

Jméno
Email
Telefon

Vaše zpráva

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Vyhlášení osobního bankrotu

Oddlužení neboli osobní bankrot je jednou z částí insolvenčního zákona, který řeší úpadek popřípadě hrozící úpadek fyzických osob, ale i podnikatelů. (viz. osobní bankrot podmínky)

Insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení podává vždy a jen dlužník (za dlužníka sepisuje a podává advokát, notář, soudní exekutor nebo insolvenční správce). Zákon stanoví podání návrhu pouze na stanoveném formuláři.

3D muz s megafonem a kufrikem JAK VYHLASIT OSOBNI BANKROT

Co musí obsahovat návrh na povolení oddlužení

  • především označení dlužníka
  • údaje o očekávaných příjmech dlužníka v následujících 5 letech
  • údaje o všech dlužníkových příjmech za poslední 3 roky
  • dlužník navrhne způsob oddlužení – zda se zpeněží majetek dlužníka, či zda bude dlužník oddlužen plněním splátkového kalendáře
  • dlužník musí popsat rozhodující skutečnosti osvědčující jeho úpadek případně hrozící úpadek
  • dlužník musí popsat okolnosti z nichž lze usuzovat, že nezajištění věřitelé obdrží minimálně 30% svých pohledávek
  • atd…

Nedílnou součástí insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení jsou seznamy majetku a závazků, listiny dokládající údaje o příjmech dlužníka, listiny dokládající jednotlivé závazky, atd…

Všechny výše uvedené body, které jsou součástí návrhu na povolení oddlužení musí splňovat určitou formu a musí obsahovat údaje dané zákonem.

Podáním návrhu na povolení oddlužení však samotný proces oddlužení nekončí. Významně jej můžete ovlivnit například svým postojem k věřitelům (více na stránkách Oznámit věřitelům svůj osobní bankrot?) Další zajímavostí je možnost získání dvojnásobku životního minima z účtu, který již exekutor stačil zablokovat.

S osobním bankrotem se však pojí i další „kličky“, kterými je možné průběh oddlužení významně ve svůj prospěch ovlivnit. Jsou však závisle na každém případu individuálně a nelze je paušalizovat.

Zvládnete to sami?

Od 1.7.2017 vstoupila v platnost novela IZ, kdy lze návrh na povolení oddlužení sepsat a podat pouze prostřednictvím advokáta, notáře, soudního exekutora nebo insolvenčního správce. Předpokládáme, že pouze mizivé procento z výše uvedených subjektů bude tyto návrhy spracovávat. Příprava všech podkladů k sepsání návrhu je poměrně rozsáhlá a samotné vysvětlení procesu oddlužení danému dlužníku je značně časově náročné. Za advokátní kancelář se kterou spolupracujeme však tyto úkonu provádíme my a za tyto služby nám nebudete ničeho hradit. Našim prostřednictvím budete mít předpřipravenou veškerou dokumentaci potřebnou k sepsání návrhu a následně vám advokátní kancelář JUDr. Andrea Palíková & Mgr. Tomáš Palík, sdružení advokátů návrh na povolení oddlužení sepíše a podá k soudu.

Každý měsíc je v celé České republice podáno kolem dvou tisíc návrhu na povolení oddlužení, avšak desítky procent je z důvodu špatného zpracování odmítnuto ihned popřípadě zamítnuto později.

Máme 99.7% úspěšnost u podaných návrhů. Již jsme oddlužili tisíce dlužníků. Obraťte se na nás a pomůžeme i Vám.

Konzultace ZDARMA. K ničemu se nezavazujete. Kontaktujte nás.

Jak vyhlásit osobní bankrot 4.00/5 (80.00%) 11 votes
Sdílejte tento článek

Chyba při odesílání emailu. Email byl úspěšně odeslán. Děkujeme.