Blokace bankovního účtu exekutorem

Věřitel s vykonatelným rozsudkem může prostřednictvím soudního exekutora zahájit exekuci na majetek dlužníka. Jedním z prvních úkonů exekutora je obstavení bankovního účtu dlužníka, kdy dojde k zablokování možnosti dlužníka s finančními prostředky nakládat.

Peněžní ústav je povinen provést blokaci na daném účtu až do výše vymáhané pohledávky a jejího příslušenství.

Vyplacení dvojnásobku životního minima ze zablokovaného bankovního účtu

Dlužník má však právo na základě ust. § 304 písm. b) zákona č. 99/1963 Sb., aby mu byla v případě, že na blokovaném účtu byly finanční prostředky, vyplacena částka rovnající se dvojnásobku životního minima jednotlivce. Tato částka je v současné době ve výši 6.820 Kč (2 x 3.410 Kč).

3D trezor v retezech a otevreny s mincemi ZABLOKOVANY UCET

Vyplacení dvojnásobku životního minima může dlužník žádat písemně u svého bankovního ústavu, a nebo osobně přímo na pobočce, kde je blokovaný účet veden. Ze zkušeností našich klientů víme, že v případě osobní návštěvy banky Vám bude tato částka vyplacena „ihned“.

Je potřeba si ale uvědomit, že částka ve výši dvojnásobku životního minima musí na tomto účtu před samotnou blokací být. Není možné, aby Vám banka vyplatila dvojnásobek životního minima z účtu, na kterém nebyly před blokací finanční prostředky, a nebo byl dokonce v debetu. Peněžní prostředky však vyplatí peněžní ústav dlužníkovi pouze jednou.

Pokud již nezvládáte splácet své půjčky obraťte se na nás. Pomůžeme Vám s Vašim oddlužením. Tel.: 773 99 55 22


Vyplacení dvojnásobku životního minima

3.9 (77.5%) 8 votesFacebookMore...