Zanechte kontakt a my Vám zavoláme

Zavolejte nám, nebo na sebe do formuláře napište kontakt. 773 99 55 22

Jméno
Email
Telefon

Vaše zpráva

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Průběh exekuce nemovitosti a jak ji zastavit

Exekuce nemovitosti je velmi nepříjemný zážitek pro dlužníka a celou rodinu, kdy člověk ztratí pocit bezpečí soukromí domova.

Exekuci nemovitosti lze však zastavit a Vaše dluhy je možné řešit daleko klidnějším způsobem, bez toho, aby Vás navštěvovali pracovníci exekutora a dost nevhodným způsobem svým výkonem deptali a ponižovali.

Exekuce nemovitosti

Vyhlášením exekuce jsou věřiteli využity poslední možnosti domoci se svých peněžních prostředků, které Vám byli půjčeny. Pravděpodobně byl již vydán rozhodčí nález, platební rozkaz nebo byl sepsán exekutorský zápis popřípadě notářský zápis. Prostřednictvím těchto vykonatelných rozhodnutích může věřitel zahájit vůči Vám exekuci. Exekuce je vedena proti dlužníkovu majetku a majetku jeho manžela.

Pokud exekutor nezíská dostatek peněžitého plnění zablokováním vašeho účtu popřípadě prodejem Vašich movitých věcí, vydá exekuční příkaz k prodeji Vaši nemovitosti. Prodejem Vaši nemovitosti získá věřitel pravděpodobně nejvyšší plnění, a však většinou ani to nestačí na zaplacení všech Vašich dluhů.

Při exekuci nemovitosti a u následné dražby si exekutor popřípadě dražební společnost dělají odhad nemovitosti, kde však odhadovaná cena zdaleka nekoresponduje s cenou běžnou prodejní a Vaše nemovitost je významně podhodnocena. Navíc při dražbě je vyvolávací cena zahájena na 2/3 až 1/2 ceny odhadní a tudíž výtěžek z prodeje prostřednictvím exekuce je velmi nízký. Navíc náklady spojené s nedobrovolnou dražbou Vaši nemovitosti zaplatíte vy, kdy tyto náklady jsou ve výši cca 10% – 20% z částky dosažené vydražením.

Vyhlášenou dražbu nemovitosti však lze účinně zastavit. Více se můžete dočíst na našich stránkách např. dražba nemovitosti nebo zastavení exekuce.

Jak zabránit prodeji Vaší nemovitosti a jak zastavit a dramaticky snížit Vaše dluhy Vám ZDARMA poradíme v našich kancelářích nebo na tel. 773 99 55 22


Exekuce nemovitosti

3.8 (76%) 5 votesChyba při odesílání emailu. Email byl úspěšně odeslán. Děkujeme.