Zanechte kontakt a my Vám zavoláme

Zavolejte nám, nebo na sebe do formuláře napište kontakt. 773 99 55 22

Jméno
Email
Telefon

Vaše zpráva

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Oddlužení, neboli osobní bankrot

Oddlužení (tzv. osobní bankrot) je jedním ze způsobů řešení úpadku nebo hrozícího úpadku dlužníka, který řeší insolvenční zákon.

Dne 1. ledna 2008 nabyl účinnosti zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon) a nahradil tak dosavadní zákon č. 328/1991 Sb., o konkursu a vyrovnání. Nový insolvenční zákon upravuje řešení úpadku právnických i fyzických osob, podnikatelů i nepodnikatelů.

K zásadním novelizám insolvenčního zákona došlo k 1.1.2014 a 1.7.2017. O změnách k roku 2014 čtěte na našich stránkách novelizace insolvenčního zákona pro rok 2014.

3D panacek opirajici se o cerveny otaznik CO JE OSOBNI BANKROT

Oddlužení neboli osobní bankrot  je důležitou částí insolvenčního zákona především pro ty dlužníky, kteří se do úpadku nedostali v důsledku své podnikatelské činnosti, ale především osobními půjčkami na chod a provoz domácnosti, na koupi zboží pro vlastní potřebu a potřebu rodiny. Nemožnost oddlužení v případě, že máte dluhy z podnikání není zcela přesná. (viz podmínky osobního bankrotu). Poměrně vysoké procento klientů které jsme již oddlužili, měli i dluhy z podnikání např. u zdravotních pojišťoven, Českých správ sociálního zabezpečení, atd. Je však potřeba takovýto návrh na povolení oddlužení správně podat.

Co je osobní bankrot

Osobní bankrot je pro dlužníky nejbezpečnější cesta jak splatit své dluhy jednou provždy. V insolvenčním řízení dojde k co nejvyššímu a zásadně poměrnému uspokojení dlužníkových věřitelů, protože oddlužení nemá za cíl uspokojit jen jednoho či několik málo věřitelů, jak je tomu v případě exekučního řízení.

Osobní bankrot je skvělá příležitost jak stabilizovat svoji finanční situaci, urovnat vztahy v rodině a okolí.

Hodnota plnění u nezajištěných věřitelů je minimálně 30%. Neboli z vašich splátek které určí soud s ohledem na výši vašeho příjmu, počtu vyživovaných osob, výši nezabavitelné částky pro dané období, atd. bude splaceno během pěti let minimálně 30% z vašich dluhů a zbytek vám bude navždy prominut.

Osobní bankrot preferuje sociální účel před ekonomickým a má umožnit dlužníkům „nový start“.

K úspěšného docílení osobního bankrotu je potřeba odborné znalosti zákona a insolvenční praxe.

My máme 99.7% úspěšnost u námi řešených oddlužení. My víme co je osobní bankrot a jak ho úspěšně prosadit.

Přesvědčte se sami o naší odbornosti. Kontaktujte nás. Tel.: 773 99 55 22

Konzultace jsou zcela ZDARMA.

Co je osobní bankrot 4.67/5 (93.33%) 3 votes
Sdílejte tento článek

Chyba při odesílání emailu. Email byl úspěšně odeslán. Děkujeme.